quadro vs geforce
تفاوت انویدیاGeforce و Quadro انویدیا چیست؟

 Geforce vs Quadroتفاوت چیست؟

تفاوت انویدیاGeforce  و Quadro انویدیا چیست؟ یکی  از سوالات متداول که  در هنگام سفارشی کردن پیکربندی کامپیوتر یا ایستگاه کاری برای یک مشتری در جمع اوری سیستم کامپیوتری پیش می آید

اینجاست که  کدام گزینه NVIDIA GPU بهتر است   Geforce ویا  Quadro  کدام GPU بهترین ارزش است؟ و چه گزینه ای برای چه برنامه هایی مناسب است؟ بیایید به برخی از تفاوت های هر دو Geforce و Quadro نگاهی بیندازیم.

نگاهی به انویدیا  Geforce

سرعت های سریع تر – قیمت ازرانتر، کارت های Geforce به طور کلی سرعت های GPU را در حد 10-20٪ بهترارائه می دهند. به عنوان مثال، GeForce GTX 1070 دارای سرعت 16KB مگابیت در ساعت است و Quadro P2000 با قیمت گرانتر دارای 1470 مگاهرتز است. این سرعت برابر با عملکرد کلی کلیتر است، که ما را به نقطه بعدی می رساند .

استفاده چند منظوره و ارزش قیمتی – اگربه دنبال انجام یک بازی کوچک، یک رندر 3D کوچک، و برخی ازویرایشهای ویدئو؟ سرعت های ساعت سریع تر همراه با هسته CUDA بیشتر و قیمت مناسب تر VRAM برای هزینه پایین تر، کارت های Geforce را به سیستم  مورد نظر هدایت می کنند. این که توان خرید، به ویژه در سطوح پایین / متوسط، Geforce ارزش بیشتری را برای بیشتر کاربران به ارمغان می آورد.

پشتیبانی از چند مانیتور – برای استفاده روزانه، علاقه مندان   taskers بسیار مشتاق به دنبال استفاده از 3، 4 و یا حتی 8 مانیتور، کارت های Geforce گزینه مناسبی را ارائه می کنند. کارتهای سری 20 از RTX 2060 و که با پشتیبانی از 4 مانیتور بصورت عادی و با کارت دوم برای دو برابر پشتیبانی کردن مانیتور زوج می شوند که گزینه مناسبی هستند. گروهی از کارت های Quadro سری قدیمی به غیر از سری  NVSو به جز سری که در رده  بالا هستند، در دو نمایشگر به حداکثر میرسند، که نیاز به آداپتورها و اسپلتیترها برای پشتیبانی از چند مانیتور بیشتر دارند.

نتیجه راه حل برای: بازی، تمام محاسبات، تجارت روزانه پشتیبانی از چند مانیتور ، CAD  بودجه پایین تر،ویرایش ویدئو آماتور  انویدیا Geforce گزینه مناسب قرارمیگیرد.

نگاهی به کارت انویدیا Quadro

وظایف Render خاص – کارت های Quadro برای وظایف بسیار خاص رندر مانند طراحی CAD و رندر ویدئو حرفه ای طراحی شده اند. به عنوان مثال، قاب سیم، چند ضلعی دو طرفه خروجی پرژه با بسیاری از برنامه های CAD مانند اتوکد Quadro را انتخابی واضح و بدون تردید برای این نوع کار، بیش از Geforce توصیه میکنند.

Extreme Power – Geforce دارای گزینه های مضر مانند RTX 2080 Ti است، در صورتی که برای عملکرد بسیار عالی و فوق العاده، Quadro به سادگی بدون خطا را دارا است.

به عنوان مثال، Quadro P6000 دارای 24 گیگابایت خیره کننده از GDDR5X VRAM و 3840 هسته CUDA برای ارائه 12 TFlops قدرت و استفاده ان بصورت تک کارت عملکردی دارد که کارت گرافیک Geforce  حتی عملکردی از نظر مقایسه به نزدیکی عملکرد ان نمیرسد.  این امرQuadro  را در این عملکرد فوق العاده پادشاه میکند. علاوه بر این، کارت های Quadro همچنین می توانند با کارتهای NVIDIA Tesla   یک سیستم به صورت NVIDIA Maximus  نامیده می شوند ترکیب شوند  که اجازه می دهد برای تجسم و رندر همزمان، بهبود عملکرد به طور چشمگیری افزایش یابد.

محاسبات دو دقیق – برای محاسبات دقت پیچیده  مانند آنچه که در محاسبات علمی و محاسباتی یافت می شود، Quadro به طور قابل توجهی نسبت به معادل Geforce برتر است. این یک مورد کاربرد بسیار خاص است، اینجاست که، شما اهمیت استفاده از کارت کوادرو را درک خواهید کرد.

طول عمر / ضمانت – به طور کلی برای پردازنده های Xeon، کارت های Quadro به طور کلی طوری طراحی و ساخته میشوند که برای حداکثر دوام و طول عمر طراحی شده اند و در برابر سختی های استفاده روزمره روزانه بهتر از Geforce به مشتری گرایش دارند. در نتیجه، کارت های Quadro به طور متوسط طولانی تر و قوی تر ارائه می دهند.

بهترین راه حل: برخی از محاسبات علمی و داده، CAD  رندر، تولید ویدئو حرفه ای درجه 1 و حرفه ای، ایجاد طرحهای سه بعدی پیچیده واقعا مناسب و نتیجه بسیار مطلوب را ارائه میدهد.

نتیجه پایانی و تصمیم گیری نهائی؟

در نهایت، این واقعا در مورد استفاده خاص خود شما بستگی دارد. برای بودجه کمتر از حد متوسط و امور غیر حرفه ای ، ما تقریبا همیشه کارت گرافیک را Geforce توصیه می کنم به دلیل ارزانتر بودن و انجام چند منظوره کارهای روزمره. اما اگر تمام ویژگی های رندرینگ را میخواهید انتخاب ما دقیقا همان چیزی است که شما برای CAD و ویدیو و جلوهای ویژه کامپیوتری به طور خاص دنبال می کنید، تصمیمی به غیر ازQuadro پیش روی شما نیست و در ضمن یک بار هزینه کردن برای سیستم کامپیوتر شما بهتر از چند بار هزینه کردن است.